úterý 23. března 2010

EU-WEEK-END 25.–27.6.2010


zábava - komunikace - vzdělávání - osobní rozvoj - diplomacie

Chceš zažít skvělý víkend plný zábavy a her?
Rád získáváš nové kontakty a zkušenosti?
Zajímáš se o problematiku Evropské unie?
Láká Tě prostředí diplomacie a vyjednávání?
Chtěl by ses vžít do role ministra, který prosazuje zájmy svého státu v Radě EU?


Pokud ano, tak právě pro Tebe je tu EU-week-end. Projekt, který organizuje obecně prospěšná společnosti EUTIS ve spolupráci s nadací Konrad Adenauer Stiftung, europoslancem Janem Březinou (Evropská strana lidová – EPP), Katedrou politologie a evropských studií, Eurocentrem Olomouc a Informačním střediskem Europe Direct pro Olomoucký kraj.

* Co je EU-week-end?
Jedná se o zábavně-vzdělávací víkendovou akci ušitou na míru aktivním mladým lidem, kteří rádi diskutují o věcech, které je pálí. Pokud se přihlásíš, staneš se ministrem jednoho z členských států EU a budeš se snažit prosadit co nejvíce svých priorit, nesmíš však zapomenout na slovo „kompromis“.

* Co Ti EU-week-end přinese?
Program projektu je sestaven z rozmanitých bloků, které dohromady vytváří pestrou směs nových zážitků, kontaktů, zkušeností a informací. Zábavnou a soutěživou formou si osvojíš a rozšíříš znalosti o EU a vytvoříš si komplexnější a zasvěcenější pohled na její fungování. V neposlední řadě budeš mít příležitost rozvinout a vylepšit svoje klíčové schopnosti v oblasti prezentace svých názorů, vystupování a vyjednávání, tzv. soft skills.

* Na co se můžeš těšit?
Na dvou denní program plný zážitků, her a netradičních přednášek o EU, které přednesou odborníci z Masarykovy univerzity v Brně a Univerzity Palackého v Olomouci. Se svým příspěvkem vystoupí také eutroposlanec Jan Březina. Vyvrcholením celé akce je modelové zasedání Rady EU. Zde budeš ministrem jednoho z členských států a na základě vytvořeného position paper budeš jednat o legislativním návrhu, který byl vypracován s ohledem na aktuální dění v EU. Budeš hájit reálné pozice států, které hájí i skuteční diplomati, v našem případě ministři zahraničí členských států EU. Celé to znamená sedět u jednoho stolu s dalšími dvaceti šesti partnery, uzavírat dohody, využívat balíkový princip, debatovat v kuloárech… snažit se prosadit svůj názor při současném respektování názorů druhých. Na závěr obdržíš certifikát o účasti, navíc budou vyhodnoceni a odměněni ti nejlepší z Vás.

* Je tento projekt určen i pro Tebe?
Jsi student gymnázia či jiné střední školy na území ČR? Je ti 15 – 19 let? Uvažuješ v budoucnu o studiu politologie, evropských studií, mezinárodních vztahů či obdobných oborů? Zaujal Tě náš projekt? Pak neváhej a přihlas se. Pokud budeš mít v červnu již po maturitě, nevadí.

* Chceš se přihlásit?
Stačí do 28. května 2010 vyplnit on-line formulář. Uvedeš své osobní údaje a sepíšeš krátký motivační dopis, ve kterém prokážeš svůj zájem a přesvědčíš nás, že právě Ty budeš skvělým ministrem.

* Kolik Tě to bude stát?
Díky sponzorům Ti hradíme ubytování, plnou penzi, cestovní náklady i celý program.

* Kam máš přijet?
EU-week-end se koná v prostorách krásné budovy centra ekologických aktivit Sluňákov města Olomouce. Více na www.slunakov.cz

* Máš otázku?
Na každou otázku Vám rádi odpovíme.

Co se týká organizačních a technických záležitostí, kontaktujte: jiri.stepan@eutis.cz

Pokud Vás zajímá něco o programu a náplni víkendu, kontaktujte: radim.kaspar@eutis.cz

Převzato z http://www.eutis.cz/eu-week-end-2010.php.

Žádné komentáře:

Okomentovat